top of page
COW to miejsce, które zapewni opiekę chorym dzieciom oraz dorosłym, a ich rodzinom,
często przemęczonym i wypalonym, da chwile wytchnienia.
HOSPICJUM WIZUALIZACJA_01.2.png

Centrum Opieki
Wytchnieniowej w Gdańsku

Pokój 1 os dorośli widok 1.jpg
Widok na okna.jpg

Centrum Opieki Wytchnieniowej powstaje przy ul. Kopernika w Gdańsku. Inwestycję zainicjowała Fundacja Hospicyjna. Będzie ona składała się z trzech budynków. Dla podopiecznych przewidziano łącznie 24 pokoje 1 i 2 osobowych. Dziennie będzie mogło z niego skorzystać 60 osób, 20 w ramach hospicjum stacjonarnego, 20 w ramach Centrum Opieki Wytchnieniowej, oraz 20 w ramach opieki dziennej.

W trzech budynkach, oprócz nowoczesnego, całodobowego, miejsca pobytu dla chorych dzieci i dorosłych, objętych opieką wytchnieniową, będzie również oddział stacjonarnego Hospicjum Dutkiewicza oraz pobyt dzienny dla dzieci i dorosłych. 

 

Opieka wytchnieniowa to czasowe zastąpienie rodziny, czyli opiekunów rodzinnych,

w sprawowaniu opieki w domu nad bliskim, niesamodzielnym z powodu choroby lub niepełnosprawności. Jest bardzo ważną pomocą, szczególnie w przypadku opiekunów, którzy pełnią tę rolę przez wiele miesięcy, a często również i lat. To kilka, kilkanaście godzin opieki każdego dnia, 365 dni w roku. Trudno sprostać temu zadaniu bez wsparciai odpoczynku.

 

Opieka wytchnieniowa jest realizowana w domach podopiecznych lub w placówce.

Tę  domową Fundacja już realizuje, teraz czas na organizację opieki w Centrum. Zapewni ono opiekę chorym i niesamodzielnym dzieciom i dorosłym, dając w ten sposób ich rodzinom czas

na odpoczynek, zadbanie o swoje zdrowie lub załatwienia spraw, na które zwykle brakuje

im czasu. Opiekunowie będą mogli uzyskać w nim różne formy wsparcia psychologicznego, prawnego, czy też edukacyjnego, dotyczącego organizacji i sprawowania opieki w domu.

Widok z góry.jpg
s2.png
HOSPICJUM WIZUALIZACJA_03.2.png
bottom of page